PATARIMAI BERNVAKARIUI
Keli patarimai, kad bernvakario organizavimas ir pats bernvakaris praeitų sklandžiai:
- Bernvakaryje dalyvauja tik vaikinai: būsimo jaunojo draugai ir artimi giminaičiai, su kuriais jis bendrauja. Dalyvaujančiųjų sąrašas neturėtų būti labai ilgas, neturėtų dalyvauti žmonės, kurių jaunasis nemėgsta ar su kuriais bendrauja labai mažai.
- Su jaunuoju dėl bernvakario derinkite tik laiką, susitikimo vietą ir dalyvaujančiųjų sąrašą. Visa kita jaunajam turi likti paslaptis ir jis organizavimo rūpesčiuose neturėtų dalyvauti.
- Nebūkite banalūs – bernvakariai, kuriuose vyrauja formulė = girtuokliavimas + striptizas + kazino, jau “atgyveno”. Bernvakaris turėtų išlikti atmintyje kaip malonus, gerų įspūdžių kupinas vakaras, o ne “tas vakaras” po kurio tik galvą skaudėjo, tuščioje piniginėje liko tik pinigų kvapas, o visus atsiminimus ištrynė karčioji. Juk galima sugalvoti kažką tikrai įdomaus ir nepamirštamo bei sveiko ir kūnui, ir sielai (pvz.: savaitgalis Labanoro girioje, plaukimas plaustu naktį, pažintinis nardymas, laipiojimas dirbtinėmis uolomis, golfo žaidimas, stovyklavimas su laužais ir palapinėmis ir t.t.).
- Neorganizuokite bernvakario paskutinę naktį prieš vestuves. Pirmiausia dėl to, kad jaunasis bus labai nervingas prieš Didžiąją dieną ir negalės atsipalaiduoti ir dar dėl to, kad po bernvakario nakties jaunasis savo vestuvėse gali atrodyti kaip zombis, tai kad to būtų išvengta, bernvakarį geriausia organizuoti mėnesį prieš vestuves, blogiausiu atveju – savaitę (savaitgalį – penktadienį ar šeštadienį) prieš vestuves. Kvietimus dalyviams reikėtų pateikti bent tris savaites prieš bernvakarį.
- Bernvakario tematiką ir pramogas rinkitės atsižvelgdami į jaunojo pomėgius (galbūt jis yra karštas krepšinio fanas, gal pašėlęs dėl senovinių automobilių, o gal labai mėgsta džiazo muziką...).
- Nuspręskite dėl vietos, kur švęsite – namuose, gamtoje, nuomotoje salėje ar sodyboje. Jei užsakinėsite patalpas, rezervuokite jas iš anksto.
- Jei samdysite pramogų organizuotojus, pramogas užsisakykite iš anksto, kadangi savaitgaliais ir ypač vasarą švęsti nori daug kas ir ramiau būtų užsirezervuoti norimą laiką iš anksto.
- Suplanuokite maršrutą, pasitikslinkite, kur reikia atvykti, pasižymėkite tikslius adresus ir šeimininkų kontaktus. Jei yra galimybė, pasiimkite navigacinę įrangą, o jei organizuojate žygį pėsčiomis, kompasą.
- Jei planuojate vartoti alkoholį, pasirūpinkite transportu, kad nevairuotumėte neblaivūs: išsinuomokite limuziną, išsikvieskite taksi ir pan., kad visi saugiai grįžtų namo po vakarėlio.
- Pasirūpinkite maitinimu – paprašykite žmonų, draugių, kad pagamintų užkandžių arba suplanuokite kavines, kur sustosite užkąsti, arba pasiimkite šašlykų, gėrimų, užkandžių piknikui.
- Pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas būsimam jaunajam, tačiau nedarykite jam to, ko jis nenori, kad nekiltų konfliktų (pvz.: nuskusti plikai galvą ir pan.).
- Iš anksto nusistatykite bernvakario biudžetą ir visas bernvakario išlaidas dalinkites po lygiai tarp dalyvavusiųjų, išskyrus jaunąjį. Sąskaitas suvedinėkite po bernvakario, ne prie jaunojo akių.
- Nepamirškite fotoaparatų ir video kamerų – viską įamžinti.
|