Pradžia Idėjos

Kategorijos
BERNVAKARIO IDĖJOS

 

Urviniai žmonės

 

Šis bernvakario scenarijus visiškai neįpareigojantis, t.y. galite elgtis laisvai, nesilaikyti etiketo ir gražaus elgesio manierų, valgyti rankomis ir t.t. – tiesiog būti savimi.

Bernvakario apranga – laukinių žmonių arba Flinstounų kostiumai, o jei tokių nėra, galima pasipuošti strėnų juosta, dirbtiniu kailiu, leopardo dėmių imitacijos medžiaga. Plaukai turėtų būti suvelti, o kojos basos arba su sandalais. Urvinių žmonių įnagis – vėzdas ir ietis. Pasipuoškite kaulų karoliais. Atsineškite būgnelių, tambūrinų ir lazdelių, kuriais sukursite autentišką muziką.

Vakarėlio aplinką galite papuošti atitinkamai: sienas apdengti rudu sviestiniu popieriumi, išnešti visus baldus. Sėdima būtų ant grindų, ant sėdmaišių arba „uolų“ (akmenų). Ant sienų popieriaus galite išpiešti priešistorinių gyvūnų piešinėlių, uolų, augalų ir pan. Ant grindų paskleiskite dirbtinių kailių, lapų, žaislinių kaulų, dinozaurų. Naudokite pilkus ir rudus balionus ir kaspinus. Galite sukurti laužo imitaciją kambaryje arba susikurti tikrą laužą lauke. Ant grindų galite pridėti iš popieriaus iškirptų didelio žvėries pėdų. Prie lubų galima prikabinti nuleistų tamsiai žalios spalvos medžiagos ar popieriaus atraižų, kurios sukurs džiunglių aplinką kambaryje.

Alkani urviniai žmonės valgo kebabus, keptus ant laužo zefyrus, keptą vištą (sparnelius ar kulšeles), kepsnius ant grotelių, daržoves, vaisius, kietai virtus kiaušinius, vytintą dešrą, jautienos steiką, dideles bulves fri ir pan. Desertui galima užsisakyti šokolado fontaną su šviežiais vaisiais.

Bernvakario veiklų idėjos: žiūrėti filmą „Flinstounai“, Discovery kanalą, traukti virvę komandomis, lenktyniauti maišuose, žaisti boulingą, laipioti dirbtinėmis uolomis laipiojimo uolomis klube, ritinėtis vandens burbule, šaudyti iš lanko ir pan.

 

Gladiatoriai

 

Šio bernvakario scenarijaus esmė – vienam vakarui tapti Senovės Romos gladiatoriais.

Bernvakario apranga – kariai. Jaunąjį galite aprengti vyriausiuoju karvedžiu, vadovu (aprengti balta paklode, perjuosti ją, ant galvos uždėti lapų vainiką). Patys galite veidus ir rankas išsitepti blizgiu (bronziniu, auksiniu ar sidabriniu).

Vakarėlio aplinką galite papuošti žvakėmis arba fakelais, augalais, bonsai, spalvingomis gėlėmis, statulėlėmis prie įėjimo, kolonų imitacijomis, vežimaičiais. Fone galėtų skambėti filmo „Gladiatorius“ garso takelis. Vakarėlio metu aptarnauti galėtų ta pačia tematika pasipuošusios merginos, kurios vaišina vynuogėmis.

Bernvakario veiklų idėjos: kautynės pripučiamoje pilyje arba ant batuto nugalėtojui įteikiant „laurų“ vainiką, bokso varžybų (kito kovinio sporto) stebėjimas, boksavimasis išnuomotoje salėje ir kt.

 

Superherojai


Šio bernvakario dalyviai – įvairūs superherojai iš animacinių ir veiksmo filmų (Supermenas, Žmogus voras, Betmenas, Žmogus su geležine kauke, Halkas ir kt.).

Bernvakario apranga – naudoti pasirinkto herojaus spalvas, galima atsispausdinti ir išsikirpti emblemą ir užsiklijuoti ant marškinėlių (Supermenas – raudona, mėlyna, geltona; Žmogus voras – raudona ir mėlyna; Betmenas – juoda ir geltona). Ant veidų dėvėkite kaukes (galima išsikirpti kaukes akims) arba išsipieškite veidą atitinkamo herojaus atvaizdu. Ant pečių galite užsidėti apsiaustus.

Vakarėlio aplinką galite papuošti superherojų plakatais, atitinkamų spalvų balionais. Maistui galite naudoti dekoratyvius vienkartinius indus su superherojų atributika.

Bernvakario veiklų idėjos: lobio paieška, orientaciniai žaidimai, detektyvai, žaidimas radijo bangomis valdomais modeliais,  žaidimas su lazeriais, dažasvydis, labirintai, nuotykių parkas.

 

Retro bernvakaris


Tai 1970-80-ųjų bernvakario scenarius.

Disko/retro bernvakario apranga – disco, 1970-1980 m. apranga, dideli akiniai nuo saulės, švarkai su blizgučiais, ryškių spalvų marškiniai ir šalikai, platforminiai batai, skrybėlės, platėjančios kelnės, elvio preslio kostiumas ir t.t.

Vakarėlio aplinką galite papuošti diskotekos rutuliais, „lavos“ lempomis, žvakėmis, ties įėjimu pakabinkite karoliukų užuolaidas. Ant sienų galima priklijuoti retro nuotraukų ir plakatų. Fone skamba to laikmečio muzika. Ant lubų „priklijuokite“ balionų. Paskleiskite konfeti, blizgučių. Sėdėti galima ant sėdmaišių.

Retro laikų mėgstamiausias valgis: sūrio fondiu su daržovėmis ir duona, taip pat šokolado fondiu desertui. Geriami įvairūs kokteiliai.

Bernvakario veiklų idėjos: retro diskoteka, karaoke, važinėjimas senoviniu/retro automobiliu

 

 

Sportinis bernvakaris

 

Ne paslaptis, kad sportas – viena iš mėgstamiausių vyrų veiklų, juos puikiai vienijančių.

Pasipuoškite mėgstamos sporto šakos fanų atributika, sportiniais kostiumais, tik vietoje komandos/sportininko pavadinimo užsirašykite jaunojo vardą, išsipieškite veidus. Kambarį galite papuošti olimpiniais žiedais, vėliavėlėmis.

Bernvakario veiklų idėjos. Bernvakario proga galite suorganizuoti turnyrą/olimpiadą vienoje ar keliose mėgstamose sporto srityse: teniso, krepšinio, futbolo, tinklinio, golfo ir kt. Jei kažkas iš dalyvių nėra didelis sporto mėgėjas, galima nusipirkti bilietus ir nueiti į geras sporto varžybas. Po varžybų suorganizuokite pikniką gamtoje. Taip pat galite nuvykti į stadioną, kuriame jau būtų paruoštas didelis plakatas (arba švieslentė) su jaunojo vardu. Galite liepti jaunajam atlikti įvairias sportines užduotis: šokti į tolį, daryti atsispaudimus, mėtyti tritaškius ir pan. Už įveiktas užduotis įteikite medalius.

 

Išgyvenimo/nuotykių bernvakaris


Šis bernvakario scenarijus skirtas patikrinti, ar būsimas jaunasis bus pajėgus išgyventi santuokinio gyvenimo sunkumus, atsilaikyti itin sunkiomis sąlygomis.

Bernvakarį galima organizuoti miške, stovyklaujant, plaukiant plaustu, važiuojant dviračiais ar einant į žygį pėsčiomis, tranzuoti, ganyti gyvulius kaime, taip pat žvejojant maistą vakarienei, renkant gėrybes miške, kuriuos vėliau reikės pasigaminti ant laužo ir tokiu būdų įrodyti, kad vyras gali išmaitinti šeimą. Jei nenorite nakvoti palapinėse, galite užsisakyti sodybą su pirtimi arba nuvažiuoti pas senelius į kaimą.

 

 

 

Bernvakario idėjų užuominos

 1. Golfo žaidimas.
 2. Pramoginė žvejyba įžuvintuose tvenkiniuose.
 3. Dažasvydis, šratasvydis, lazeriai.
 4. Kartingai, varžybos.
 5. Tiras, šaudymas iš lanko, arbaleto.
 6. Pažintinis nėrimas.
 7. Laipiojimas dirbtinėmis uolomis.
 8. Skrydis sklandytuvu, šuolis parašiutu ar virve.
 9. Boulingas.
 10. Karaoke.
 11. Kepsniai ant laužo.
 12. Važiavimas keturračiais, motociklais, segvėjais, elektromobiliais, visureigiais, rusišku senoviniu žiguliugu, volga ar MAZ.
 13. Plaukimas baidarėmis, kanojomis, plaustu, jachta.
 14. Maudynės pirtyje-kubile.
 15. Žygis į pelkes.
 16. Naktinis orientacinis žaidimas-paklaidinimas miške.
 17. Seksualios kiaulytės arba pilvo šokėjos šokis (vietoje banalaus striptizo).
 18. Skrydis sraigtasparniu, akrobatinis skrydis.
 19. Iš darbo išsivežti jaunąjį surakintą antrankiais, su kalinio uniforma arba tramdomaisiais marškiniais.
 20. Nupirkti traukinio bilietą, kad įsėstų į traukinį vienas, o traukinyje jau lauktų draugai. Nuvažiuoti į kokią gražią Lietuvos vietą traukiniu arba užsienį.

 

 

Apklausa

Ko reikia tikrai šauniam bernvakariui?